youaddaily.jpg
vrijdag 03 september 2010

Met onze sociaal maatschappel
466 x bekeken
reageer
Rating: 8.73
‘Vier de Nederlandse film’ is
385 x bekeken
reageer
Rating: 4.95
180 has launched an evocative
533 x bekeken
reageer
Rating: 7.00
Voor de familie Manders is 14
816 x bekeken
reageer
Rating: 5.13
    
Reclamemaken reclame-maken-doe-je-zo
Naam Bureau:
   OUT&NAAR Reclamecollectief

De visie van:
   Johan van den Outenaar

Website:
   www.outenaar.com

De essentie van marketingcommunicatie nu is...

Net als altijd al: sympathie wekken door originaliteit en een duidelijke keuze in boodschap/propositie.



Wat je echt helemaal niet (meer) moet doen...

Kopiëren van succesvolle campagnes, zoals 'echte mensen'-cases van (Ben).
Of een klant honoreren die zegt "Doe maar zoiets als... [de concurrent]"



Dit werk vind ik te goed, omdat....

Ik dreun ze niet zomaar op uit mijn geheugen als ware ik een databank (sommige creatieven denken dat je door van het beste gemaakte werk af te kijken zelf ook op dat niveau komt), maar ik herken het wel meteen. En kan er echt van genieten.
Ad: Tarzan in rainforest voor Wereldnatuurfonds. Visueel feest!
Film: Talking stain voor een vlekkenoplosser Tide to Go. Ridicuul, geweldige casting, verveeld niet!
Internet: Philips (Wake Up Light) vs. The Sun , omdat de essentiële basisgedachte (de haan als ultiem voorbeeld van gevoeligheid voor natuurlijk wakker worden) in 3 min. zonder verveling wordt 'verteld'. Perfect tot in detail en toch lekker. Glimlach gegarandeerd! Aangestuurd door Twitter-wedstrijd .
Innovatief/stunt: Nike/Livestrong straattekstrobot (chalkbot) . Innovatief en experimenteel!
En, wie kent 'm niet (en terecht!): Goeiemoggel van KPN. Herkenbare futiliteiten overdreven, daardoor humoristisch en praatstof. KPN biedt de oplossing.



De "Methode OUT&NAAR" is samengevat...

Allereerst: analyseren, uitkleden, strippen en dooranalyseren van de belangen van de klant totdat je bij de essentie van je te communiceren boodschap komt.
Dan: die overgebleven pure boodschap origineel of hartverwarmend in overdrachtelijke vorm neerzetten. Dat is het echte moment van creatie. Geen formules, geen wiskunde, maar psychologie en gevoel. Middelen zijn eigenlijk bijzaak als het idee knoeperdgoed is; dan kun je het doorvoeren in elk gewenst medium. De klant wordt constant betrokken en kijkt/kookt mee in de keuken.



En dat levert dit werk als...

De omdraai-advertentie voor Mensen in Nood . (Wie wil die nog eens houtsnijden en fotograferen? Dan gaan we er een prijs mee winnen.)
De "Ongelooflijk in Nederland"-campagne met het dagboekfragment van Mensen in Nood . ("Benneton-campagne op polderniveau".)
De veel bevoelde, allereerste echte krijtstreepfolder van SpinWeb -netwerk. Bloed, zweet en tranen heeft het gekost om 'm te realiseren, maar het bleek de moeite waard.
De anti-reclame van Wijnand de Wijlen Wijnprof voor Europa's grootste wijndatabase Vinoo.



Een excellent bureau bouw je vooral door...

Door creativiteit hand in hand te laten gaan met zakelijkheid. Maar creativiteit rules. Door uitgesproken specialisten, maar met gevoel voor aangrenzende specialismen. Door mensen die de ander durven te laten excelleren, omdat ze op lange termijn denken en niet in hun eigen ego. Door mensen die niet reclamegoeroes napraten, maar zelf durven te experimenteren. En -last but not least- door klanten die zich durven te onderscheiden.



De beste klanten krijg en houd je door...

Flexibel zijn, (know how van) klant serieus te nemen, te staan voor originaliteit, en heel veel ongebreideld enthousiasme. Soms keren klanten daarom ook weer terug.



Mijn handen jeuken om met C&A, Lufthansa, KwikFit of Multi-Vlaai iets heel anders te doen, namelijk...

Iets origineels, verrassend of humoristisch waardoor mensen denken: "Hé, wat is dat een leuk merk geworden!" Stuk voor stuk merken die een pontificale propositie kunnen innemen, maar helaas kiezen voor 'veilig' (zie http://www.the-wall-of-shame.nl/).



Tegen iedereen die een bureau zoekt durf ik in alle eerlijkheid te zeggen, kies OUT&NAAR want...

Het leukste bedrijfsproces dat er bestaat -brand building- is het allerleukst met spontane vrijdenkers! Als je durft...

Hartelijke groet!
Johan van den Outenaar

 



Films produceren
doe je zo

Public Relations
doe je zo

Funservice


Met een website meer doen dan alleen een visitekaartje afgeven? MISD. Kom eens praten.